Полицијата врши претрес во домот на Катица Јанева

Полицијата вечерва врши претрес во станот во Скопје на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, а одземен е и нејзиниот мобилен телефон. Оваа информација е потврдена и од Обвинителството.

Денеска две вести ја разбрануваа јавноста во Македонија- оставката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и апсењето на Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски – Кичеец за медиумски рекет на бизнисмен кој изнесувал 1.5 милиони евра.

Економски Лидер објави дека оставката на Јанева е поврзана токму со апсењето на Јовановски и Милевски, затоа што, двајцата изнудувале пари од познат бизнисмен за да стопираат истражна постапка на Специјалното Јавно Обвинителство. Неофицијално, станува збор за случајот Империја.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.