Полициски џип излетал од пат и удрил во дрво

49

Вчера околу 21 часот во близина на село Бродец,се случила сообраќајна незгода во која униформиран полициски службеник, управувајќи полициски „дефендер“, изгубил контрола над возилото, излетал од патот и и удрил во дрво.

Во незгодата, со телесни повреди се здобил возачот и уште четири полициски службеници.

Тројца од нив се пренесени во болница „8-ми Септември“, од каде по укажаната лекарска помош двајца се пуштени на домашно лекување, додека третиот е задржан на лекување.

Останатите сопатници се пренесени во Ургентен центар-Скопје, констатирани им се телесни повреди и по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од СВР-Скопје.

Од незгодата причинета е материјална штета од околу 80.000 денари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.