Половина од вработените во Општина Бутел во изолација, по градоначалникот Смилевски

202

Коронавирусот влезе и во скопската општина Бутел, како што дознава КУРИР вработени лица во секторите (финансии, јавни набавки и урбанизам) се во изолација поради заболени вработени во општината.

Речиси целата општина е парализирана поради голем дел од вработените кои се во изолација, додека жителите се жалат дека нема кој да ги услужи.

Неодамна градоначалникот на Бутел беше во изолација поради контакт со директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска која беше позитивна на коронавирусот.

Тој по направените тестови на Фејсбук објави дека е негативен на вирусот, сепак јавноста сега прашува како е можно градоначалникот да не ја научи лекцијата и да ги заштити своите вработени да не се заразат со вирусот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.