Полска го прекинува авионскиот сообраќај со Франција поради Ковид-19

9

Полска од денеска ќе ги прекине воздушните врски со Франција поради пандемијата на корона вирусот.

Во соопштението на полската Влада се наведува дека Франција е на списокот на околу 30 земји со кои воздушните врски се веќе прекинати поради пандемијата.

Летовите се забранети до 29 септември.

Дозволени се само чартери резервирани за 16 септември.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.