Крими хроника

Помлада жена нападната во градски автобус

Помлада жена нападната во градски автобус

Возрасен маж во средата ране попладнето во автобус бр. 5 на Јавното сообраќајно претпријатие физички нападнал помлада жена, извести скопската полиција.

Инцидентот вчера околу 22,30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, 35-годишната И.А. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16 часот физички била нападната од непознато лице во автобус бр. 5

И.А. повикала полиција и напаѓачот бил приведен во полициска станица и е идентификуван како 64-годишниот Д.Х. од Скопје. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.