Понеделник неработен за сите граѓани

70

Првиот ден на Божик според православниот календар, 7 јануари, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството им го честитаат празникот на граѓаните од православна вероисповед. 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.