Попладнево дожд, грмежи и засилен ветер

164

До крајот на денешниов ден времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и со ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 28 степени.

Утре пак, ќе дува засилен северен ветер, кој на повеќе места повремено ќе достигнува брзина од 70 км/ч. Околу пладне ќе има и појава на повремен слаб дожд, особено во северните делови.  Температурата дополнително ќе опадне уште за неколку степени и ќе се движи од 18 до 26 степени.

Умерен до засилен северен ветер ќе дува и во понеделник, а потоа следува период на стабилно и топло време.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.