ПОПЛАВЕНА АРЕНАТА „Тодор Проески“: Дали невремето ќе го одложи мечот Македонија-Германија? (ФОТО)

524

Македоската репрезентација се подготвува за квалификацискиот дуел со репрезентацијата на Германија. На нешто повеќе од два часа пред почетокот на натпреварот главниот град беше зафатен од силен дожд, што дополнително ќе ги отежни условите за игра на вечерашниот натпревар, пишува ДРИБЛИНГ.

Останува да видиме дали времето ќе се смилува и ќе овозможи да се одигра дуелот со Германија.

Ситуацијата со Арената „Тодор Проески“ погледнете ја во следните фотографии кои ги објави ДРИБЛИНГ

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.