Поради дефект без вода населбата Хиподром и дел од населба Маџари

Поради дефект денеска од 10:30 часот до завршување на интервенцијата без вода ќе бидат корисниците од населба Хиподром, дел од населба Маџари, а со намален притисок населено место Трубарево, информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Прекинот, како што информираат, е поради дефект на затварач ф 100 мм на улица „Жан Жорест“ бр 59 во Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.