Поради невремето дел од центарот на Скопје без струја

35

Невремето што го зафати Скопје резултираше со испад во високонапонската мрежа. Поради тоа, корисниците на дел од центарот на градот останаа без електрична енергија, информираат од ЕВН Македонија.

Нагласуваат дека екипите на Електродистрибуција се на терен со цел брзо да интервенираат, а корисниците се префрлуваат на алтернативни напојни точки.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.