Поради ова жените доживуваат оргазам

778

Една жена полесно ќе доживее оргазам ако е во врска во која постои одредено ниво на удобност и интимност, бидејќи неа тоа чувство на сигурност, тврдат научници од Харвард, и дозволува да се препушти и да доживее врвно задоволство.

Жените кои водат љубов со мажи со кои сакаат врска имаат 45 отсто да доживеат оргазам.

man-orgasam-sex-01

Оние кои се заинтересирани само за физичко задоволство, а не интимни односи, имаат 37 отсто шанси да доживеат оргазам.

imgSizerCrop

Освен од нивото на интимност, на тоа дали ќе доживее оргазам зависи и од активностите во текот на вагиналниот однос, доколку жената со рака ги стимулира гениталиите, веројатност дека ќе доживее оргазам ее 18 отсто.

muškarac žena seks

Доколку мажот тоа го прави прогнозата паѓа на девет отсто. Шансите да доживее оргазам доколку таа нему му го допира пенисот се пет отсто.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.