Поради посетата на претседателот на бугарскиот парламент, два дена посебен сообраќаен режим во Скопје

>Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на 13 и 14.11.2023 поради посета на делегација предводена од Претседателот на Народното собрание на Р.Бугарија, ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците во централното подрачје на Скопје.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници, велат од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.