Поради сообраќајка во прекин патот Струмица – Радовиш

Mагистралниот пат Струмица – Радовиш кај с.Радичево утрово од 08:20 часот е во прекин поради сообраќајна несреќа, информира АМСМ.

Сообраќајот е во прекин во двата правца и се пренасочува по регионален пат (стариот пат).

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.