Поради сообраќајка, во прекин патот Прилеп-Битола кај Тополчани

Поради сообраќајка попладне од 16:05 часот е во прекин сообраќајот на магистралниот пат А3 Прилеп-Битола, од Тополчани до Кукуричанска раскрсница, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот се одвива по стариот пат.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.