Поранешната премиерка во танга на плажа, а нацијата и порача дека нема што многу да се покаже, а таа по разводот лудува во секси комбинации

Поранешната финска премиерка Сана Марин предизвика лавина реакции во својата земја и ширум Скандинавија, откако позираше во бикини, објави порталот „Ис“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanna Marin (@sannamarin)

Инаку, Марин на почетокот на септември поднесе оставка на функцијата претседателка на финската Социјалдемократската партија, со надеж дека ќе го оттргне вниманието од својот приватен живот по четири турбулентни години на чело на партијата. Меѓу фотографиите коишто се објавени на Инстаграм, вниманието на јавноста и на тамошните медиуми го привлече и сликата каде што политичарката е во танга-гакички.

„Марин објави слики во бикини – леле, каква убавица од плажата!“, „Дали сте навистина среќни во Вашиот живот како ’самец‘ кога објавувате вакви работи“, „Нема многу што да се покаже во тие бикини на сликиве!“ – гласат дел од коментарите на Финците.

Instagram

Марин, која ја објави својата одлука да се повлече веднаш по нејзиниот изборен пораз, претходно стана најмладиот премиер на светот во 2019 година – на 34-годишна возраст, привлекувајќи го светското внимание со своите намери да го зајакне имиџот на Финска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanna Marin (@sannamarin)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanna Marin (@sannamarin)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.