Македонија

Благ пораст на деневните температури

Благ пораст на деневните температури

Благ пораст на деневните температури. Денес не очекува сончево време со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од 14 до 22 степени.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата до 19 степени.

Продолжува периодот на стабилно и суво време. Денес и утре ќе има појава на умерена облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Под влијание на малку потопла воздушна маса дневните температури ќе бидат во благ пораст.