Пораз на Академија Пандев на гостувањето кај Борец

39

Лидерот до ова коло во Првата македонска фудбалска лига тимот на Академија Пандев попладнево загуби на гостувањето во Велес кај Борец и го остави Вардар сам на врвот на табелата.

Резултати на четирите неделни натпревари од 12. Коло во ПМФЛ:

Борец – Академија Пандев 1:0
Македонија ЃП – Шкендија 0:0
Ренова – Шкупи 2:2
Силекс – Струга ТЛ 1:0.

Вчера Вардар го совлада Работнички со 2:0.

Табела: Вардар 27 бода, Академија Пандев 24, Шкупи 17, Македонија ЃП 17, Шкендија 15, Силекс 15, Струга ТЛ 14, Ренова 14, Борец 14, Работнички 10.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.