Порно ѕвездата Џена Џејмисон советува – како до подобар секс

1652

Жена по чии облини, а пред се’ секс- вештини, мечтаат мажите од цел свет, Џена Џејмисон одлучила да го подели со светот своето искуство, верувале или не, токму со момците.

По долгогодишна порнографска кариера, оваа порно дива одлучила да ги посоветува сите припадници на посилниот пол и им призна како таа би сакала да се однесуваат во нејзиниот кревет, но и што се’ мораат да знаат како да го унапредат својот сексуален живот.

Во продолжение советите на Џена.

images (1)

Комплименти

Секој ден кажувајте и’ на својата сакана дека има одлично газе. Да! Иако звучи премногу едноставно, многу е важно. Го промени мојот живот. Кога одам по станот гола, мојот сакан веднаш коментира ’О, Боже, ти си така неверојатна’ и тоа ме чини многу повеќе посигурна за време на сексот, бидејќи се чувствувам послободно. Не мислам на ништо друго, бидејќи со целото тело сум во тој момент. Не мислам на целулитот. Многу луѓе мислат дека не треба да имам проблеми бидејќи сум во добра форма, но сите жени имаат иста несигурност. Поради тоа, важно е жената да се чувствува убава, посакувана и секси. Не само за време на предиграта, туку во секој момент.

Никогаш не зборувајте за поранешните девојки

Никогаш, никогаш! Дури и ако сакате да споменете некој лоша мана, едноставно немојте. Токму фактот дека се присетувате на поранешната девојка нас не лути.

jenna_jameson_12

Избегнувајте го тоа по секоја цена. Ако таа се обидува да ве вовлече во тој разговор, мудро молчете. Заобиколете ја темата бидејќи ве тестира. Девојките често ги мачат мисли како тоа дали ви недостига поранешната девојка, дали нешто се променило, дали треба да се грижи. Што значи, во никој случај не споменувајте ја поранешната.

Без брзање во сексот

Иако се „запалени“ и сакате веднаш до крај да влезете во својата сакана, немојте. Одолговлекувајте до точка кога жената images (2)ќе моли за „него“. Тоа е многу важна. Жените тоа ќе го ценат. Кога тоа ќе се случи, сексот е сосема друга приказна. Кога ќе запознаете некоја жена, не навалувајте за секс веднаш. Покажете дека знаете да се контролирате и дека ја цените. Иако многу мажи одолговлекувањето ги излудува, се исплати.

Зборувајте за време на сексот

За време на сексот, зборувајте. Шепкајте и’ како е неверојатна, дека сексот е одличен и колку добро мирис. Девојките го сакаат тоа! Го обожаваат!

Галете се

По сексот задолжително галете ја. Јас никкогаш не сум била девојка која сака да се гали, но сега кога го сакам човекот со кој живеам, обожавам да заспијам лице в лице со него откако ќе имаме добар секс. Тој негов воодушевен поглед е нешто посебно. Само ставете ги своите раце околу неа, кажете и’ дека било неверојатно и потонете во сон заедно. Нема разговор за работа и она што ве чека утре. Само опуштете се. Заборавете што се случува во светот, само спојте се со неа и сонувајте заедно.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.