Порошенко ќе одговара под детектор за лага

25

Поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко, би можело за време на следното сослушување да биде испратен на детектор за лагa, соопшти шефот на државното истражно биро, Роман Труба.

„Петро Порошенко денеска е испрашуван под сомнеж дека за време на купувањето на телевизијата Пријамол затаил данок. Не ја исклучуваме можноста во текот на следниот распит да биде употребен детектор за лага“, соопштил Труба.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.