Порторико: Запленети два тона кокаин вреден 50 милиони долари

78

Портпаролот на тамошниот гувернер, Хосе Риверс Адворет, рекол дека другата била спакувана во 54 пакетчиња дрога.

Шефот на локалната полиција, Џејмс Тулер, рекол дека полицијата добила инофрмација за шверц на дрога и кокаинот бил пронајден на брод кој испловел од Маунаб.

При акцијата бил уапсен еден државјанин на Доминиканската Република, кој е задржан во притвор.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.