Португалскиот селектор Фернандо Сантош: Со Македонија ќе биде уште потешко!

Селекторот на португалската репрезентација, Фернандо Сантош после синоќешната победа со резултат од 3:1 над урција истакна дека уште потежок меч ги чека „европските Бразилци“ против Македонија на 29-ти во вторник во рамките од Кфалификаците за Мундијалот во Катар.

-Првиот меч го победивме, сега мора да победиме и на следниот, а тој ќе биде многу комплициран. Финалињата секогаш се компликувани. Со Македонија ќе биде уште потешко и покомпликувано, рече Сантош.

Инаку, Македонија синоќа ја елеминираше Италија и по втор пат остана без настап на ова континентално натпреварување.

Голот за Македонија во 92′ минута го постигна Александар Трајковски, притоа обезбедувајќи на нашата репрезентација уште еден натпревар против Португалија за можен настап на Мундијалот во Катар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.