Свет

ФОТО: Меѓународна потерница за еден од напаѓачите во Париз

ФОТО: Меѓународна потерница за еден од напаѓачите во Париз

Белгија објави меѓународна потерница за едно лице кое е осомничено дека е поврзао со нападите во Париз.

Според Француските власти, овој човек, за кого се верува дека постои можност да бил и меѓу напаѓачите, сеуште е во бегство, јавува британски „Сан“.

Се верува дека тој е еден од тројцата браќа што биле вмешани во нападите. Еден од двајцата браќа е во притвор, а за третиот е потврдено дека починал.

За ова повеќе информации на следниот линк.