Потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва гостин во ,,Жешко политичко лето” на Канал 5 телевизија

28

Вечерва од 18:30 следете ја емисијата ,,Жешко политичко лето” на Канал 5 ТВ.

Ќе разговараме за обединетата опозиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за борба против криминалот и корупцијата, за мерките кои ги делат граѓаните. Ќе зборуваме и за бегалците од Авганистан, проблемот со личните карти и други актуелни теми.

Следете!, објава потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.