Потрагата по исчезнатиот авион малезиски останува без резултати

55

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион над јужниот дел на Индискиот Океан продолжува втор ден, но засега нема докази дека двата забележани објекти од сателитот се остатоци од уредот, пренесе „Гласот на Америка“.

Пет авиони ја пребаруваат зоната во рамките на меѓународната операција за лоцирање на урнатините на леталото.

Иако голем број земји учествуваат во потрагата на регионот, операцијата има потреба од поголема помош.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.