Потврдени се 6 случаи на „кракен“ во Грција

Во Грција се потврдени шест случаи на новиот сој на коронавирусот ХББ.1.5, познат под името „Кракен”.

Според Националната организација за јавно здравје на Грција, сите случаи, што воедно се и првите потврдени во земјата, се во областа Атика, поширокиот регион на Атина.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.