Потврдено: Горан Пандев уште една година во Џенова (ФОТО)

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев и следната сезона ќе го носи дресот на италијанската Џенова, потврдија од клубот. Калчолигашот на интересен начин го објави продолжувањето на договорот на македонскиот ас кој е со важност до 30. јуни следната година.

По настапот на Европското првенство „Гранде Пандев“ стави крај на кариерата во националниот дрес, а најверојатно ова ќе биде последната професионална кариера на македонскиот ас.