Повозрасен неготинчанец почина на плажа во Преспа

134

Маж на возраст од 72 години, Ѓ.Д. од Неготино, денеска починал на брегот на Преспанското езеро во Крани, потврди портпаролката на СВР Битола, Сања Стаматова.

Лекар ја констатирал смртта, обвинител и екипа на полицијата направиле убид, обдукција не е наредена, а се претпоставува дека починал од природна смрт, а не од давење како што наведоа некои медиуми.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.