Крими хроника

Повреден малолетник по пад од трактор

Повреден малолетник по пад од трактор

Малолетник од гостиварското село Сенокос бил тешко повреден откако паднал од трактор, информираше МВР.

Несреќата се случила вчера во 9 часот во село Добридол, кога  А.Ч. (25) од село Топлица управувал трактор со приколка. Во еден момен од приколката паднал 16-годишникот од Сенокос, кој со возило на Итна медицинска помош тој бил пренесен од Медицински центар Гостивар.

Поради карактерот на повредите, малолетникот бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар.