Повредени маж и девојче пешаци и двајца возачи во тешка сообраќајка во Скопје

91

Двајца пешаци, маж и малолетно девојче, се тешко повредени а уште двајца возачи минале со полесни повреди во соообраќајна несреќа се одигра во понеделникот доцна вечерта во е повредени во Скопје

Сообраќајниот инцидент се случил околу 22 часот кога било пријавено дека на крстосница на булеварот „Никола Карев“ и улицата „Прохор Пчински“, во кој учествувале патничко возило „гранд чироки“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 33-годишниот Б.Ц.(33), патничко возило „шкода“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 46-годишниот С.М., како и двајца пешаци Ќ.А. на 44 години и малолетничка, сите од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајцата пешаци, а со телесни повреди се здобиле двајцата возачи, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.