Повторно нов земјотрес во Грција

28

Во морскиот дел меѓу грчките острово Крит и Касос, утрово беше регистриран земјотрес со јачина од 4.5 степени, според податоците од Геодинамичкиот институт на грчката Национална опсерваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Епицентарот бил 48 километри северозападно од Касос, а засега, нема информации за повредени или материјална штета

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.