Позади нас е година во која го зададовме првиот удар на злото (ВИДЕО)

90

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, објави видео во кое се издвоени најзначајните настани и негови изјави од 2019 година.

„Позади нас е една тешка година. Година на економско опустошување и национално обезличување на Македонија, но и година во која го зададовме првиот удар на злото. Во новата 2020 година заеднички ќе победиме и ќе ја обновуваме Македонија“, напиша Николоски на својот Фејсбук профил.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.