Пожар во фабрика во Скопје

67

Ноќеска во 3:50 часот во полиција е пријавено дека пламнал пожар во кругот на фабриката „Железара“, односно во фабрика за пластика и цвеќиња.

Пожарот бил локализиран од скопската противпожарна екипа.

Од МВР известија дека во пожарот нема повредени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.