Пожар во напуштена куќа во Скопје

122
пожар

Според МВР, опожарени се кровната конструкција од куќата и просториите, но не се зафатени други објекти во близина.

Пожарот е локализиран од дежурните екипи на Територијалната противпожарна единица – Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.