Пожар во сендвичара во студентскиот дом „Стив Наумов“ (ВИДЕО)

170
пожар

Веднаш по избувнувањето на пожарот екипа на Противпожарната бригада составена од едно возило и пет пожарникари излезе на терен и за брзо време успеа да го локализира пожарот, изјави Томески за МИА.

Тој посочи дека екипи на Противпожарната брига денеска интервенирале на пет ликации во градот. Веќе е изгаснат и пожар во стан на 1 кат во зграда во Ѓорче Петров, а во моментов се уште се активни пожари на отворен простор во близина на селата Грчец и Ржаничино.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.