Пожар во стан во Скопје, експлодирала мала плинска боца

277
боца

Таа, како што соопшти МВР, со возило на Итната медицинска помош била пренесена во ГОБ „Св.Наум Охридски“, а оттаму во УЦ – „Мајка Тереза“ каде и биле констатирани изгореници од втор степен на долните екстремитети и била задржана на натамошно лекување.

Пожарот синоќа во 20:45 часот во ЕИК-Скопје го пријавила С.М, а во 22:30 часот бил целосно изгаснат од страна на екипа на БППЗ-Скопје.

Увид ќе се изврши во текот на денешниот ден.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.