Пожар ја уништи фабриката „Кри-Кри“ во северна Грција

40

Противпожарната служба во Грција ги истражува причините за силниот пожар што речиси целосно ја изгоре фабрика за производство на млечни производи „Кри-Кри“ во северниот град Сер, пишува „Катимерини“.

Сите вработени кои биле на работа во моментот на инцидентот, успешно биле евакуирани. Пожарот ги уништи објектите за обработка и чување на млечни производи во фабриката, која е еден од главните работодавци во градот.

За гаснење на пожарот беа испратени 13 возила на противпожарната, 35 пожарникари и десетици спасители кои се бореа во текот на неколку часа за да го совладате огнот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.