Пожар кај Тиквешко eзеро, гори нискостеблеста шума

66

Пожар избувна денeска кај Тиквешко eзеро.

Александар Чадамов, командир на Територијална противпожарна единица Кавадарци истакна дека гори нискостеблеста шума смрека.

Во моментов две екипи, пет пожарникари со две возила заминуваат на терен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.