Пожар на Детска клиника, нема повредени

79

На одделението за хематолошки болести при Клиниката за детски болести, вечерва настана пожар на терасата на првиот кат, информираат од Детската клиника.

-Противпожарната екипа веднаш интервенираше и го локализираше пожарот. Не е предизвикана никаква материјална штета. Со оглед на тоа што одделението се реновира и нема хоспитализирани деца, нема ниту повредени пациенти. Останатите деца кои во моментов се хоспитализирани на Клиниката по другите оддели се во добра состојба. Причините на пожарот ќе ги утврдат надлежните институции, се наведува во официјалното соопштение од Детската клиника, на кое е потпишана доктор Ставриќ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.