Пожар во близина на стадионот „Атататурк“ – фановите преплашени пред финалето во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Пожар пред големото фудбалско финале, сцена која никому не му оди во прилог кога е овој настан моментално се случува во Турција. Во Истанбул избувна пожар, па над стадионот на кој во 21 часот се игра финалето на Лигата на шампионите се гледа густ црн чад.

Фудбалерите на Интер и Манчестер Сити на теренот на стадионот Ататурк во Истанбул ќе се борат за трофејот наменет за шампионот на Европа.

Додека играчите на двата тима се подготвуваат за тој натпревар, пожарникарите се борат со огнената стихија недалеку од Ататурк.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.