Пожар во Центарот за бездомници во Чичино Село (ВИДЕО)

430

На социјалната мрежа Фејсбук се појави видео од пожарот кој синожа ја зафати бара во Центарот за бездомници во Чичино Село. Видеото првично е објавено во групата „Република Македонија – Трета запад“.

Во пожарот нема повредени.

 

Командантот на Територијалната противпожарна бригада од Град Скопје Владимир Симоновски изјави дека пожарот бил пријавен во 23:35, бил локализиран во 00:25, а целосно изгаснат во 07 часот.

Интервенирале со шест возила и 15 пожарникари за да го изгаснат пожарот што ја зафати бараката од 500 квадратни метри, во која во тој момент немало луѓе.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.