Пожар во фризерско студио во скопско

383

На 17.06.2020 во 03:09 часот, бил пријавен пожар на улицата „Крушевска Република“ во Скопје, во фризерско студио сопственост на 32-годишниот С.Д. од селото Кондово.

Од огнот предизвикана била штета на фасадата од објектот и прозорите.

Пожарот самиот се изгаснал околу 03:15 часот, пред да пристигне екипа од Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.