Пожар во Карпош: Целосно изгоре барака, друга е делумно зафатена

369

На 01.01.2021 во 07:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во барака на ул„Руѓер Бошковиќ“. Во пожарот една барака целосно изгорела, а уште една барака била делумно зафатена.

Повредени лица нема, а пожарот е изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.