Пожар во Костурино кај Струмица: Гореа стари гуми, ова се деталите

51

Во атарот на селото Костурино во Струмица денеска околу 14:00 часот избувнало пожар откако претходно биле запалени стари гуми и стрниште.

Како што информира ТППЕ Струмица, во гаснењето на пожарот учествувале 20 пожарникари и шест против пожарни возила, како и помош од Валандово.

За среќа пожарот е локализиран, а црниот чад кој се издигнувл над местото на пожарот е предизвикан од запалени стари гуми.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.