Пожар во куќа во Гостивар

22

Во СВР Тетово синоќа, половина час по полноќ, пријавен е пожар во куќата на 39-годишниот гостиварец О.З, на улица „Димитар Влахов“ во Гостивар.

-Со интервенција на гостиварската Територијата противпожарна единица, пожарот целосно е локализиран. При гаснењето на пожарот повреди задобил еден пожарникар, кој веднаш бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.