Пожар во куќа во с. Инџиково

70

На 28.10.2019 во 10.21 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„10“ во с.Инџиково, сопственост на Ќ.Т.(64). Пожарот настанал поради невнимание при палење ќумбе од неговата мајка С.Т.(86). Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.