Пожар во напуштена куќа во Маџир маало

Пожар избувнал во напуштена куќа на улица „Ѓуро Ѓоновиќ“ во Маџир маало.

Пожарот до Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје е пријавен околу 15 часот.

Звонко Тоневски, командант на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје во изјава за МИА истакна дека интервенирале со две возила и седум пожарникари. Тој кажа дека работат на расчистување на местото на опожарената куќа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.