Пожар во стан во Скопје – повреден сопственикот

83

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Роберт Кох“ во стан сопственост на Ј.С.(71) настанал пожар.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје, а со повреди се здобил сопственикот на кого му е укажана лекарска помош од итна медицинска помош.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.