Пожарникари извлекувале повредени патници вечерва откако се преврте комбе кај Струмица

Тешка сообраќајка се случила вечерва околу 21.30 часот, на регионалниот пат Струмица – Валанандово, пренесе локалниот портал „Струмица денес“.

(фото: Струмица денес)

Шест пожарникари и едно возило на ТППЕ Струмица интервенирале на местото на несреќата, каде се превртило едно комби возило. Како што известува порталот, употребени се специјални хидраулични алатки за извлекување на повредените патници.

Полицијата врши увид на местото по што ќе се знаат повеќе детали.