Познат идентитетот на велосипедистот прегазен кај Алумина

61

На крстосница од ул. Митрополит Теодосиј Гологанов и ул. Јуриј Гагарин вчеа вечерта се случила сообраќајна несреќа.

Патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки управувано од Н.Л.(35) од Скопје удрило во велосипедистот Ѓ.Ч.(34) од Скопје.

-По незгодата велосипедистот Ѓ.Ч. бил пренесен во Градската Општа Болница „8ми Септември“ каде од доктор му се констатирани телесни повреди, информира МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.