Познати клучните прашања на кои ќе одговара Коста, момчето-убиец од Белград

К.К.(14), момчето осомничено за масакрот во ОУ „Владислав Рибникар“, во моментов е на распит по наредба на Вишото јавно обвинителство, а сведочи во постапката против неговиот татко Владимир Кечмановиќ, кој се товари за тешко кривично дело против општата безбедност.

Како што дознава Српски „Телеграф“, 5-те прашања на кои треба да одговори се:

1.Дали татко му го малтретирал?
2.Каков бил односот во семејството, помеѓу мајката, таткото и сестрата?
3.Дали татко му го носел на стрелиште?
4.Дали го учел да пука?
5.Дали му ја даде шифрата на сефот со пиштолот?

Се сомнева дека Владимир Кецмановиќ го чувал оружјето нерегистрирано, како и дека го обучувал својот син како да го користи.

Вишиот суд му го конфискува имотот на таткото на момчето осомничено дека го извршил масакрот во „Рибникар“.

Владимир Кечмановиќ, таткото на момчето К.К., кое е осомничено за масовно убиство во ОУ „Владислав Рибникар“, Вишиот суд во Белград привремено го одзеде за да не може да го продаде тоа што го има, што е направено по предлог на оштетениот. Одземени ствари се:

-стан во Белград;

– одредени делови од деловен простор во Белград;

– патничко моторно возило

Привремените мерки можат да траат до конечното завршување на кривичната постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.